ЦСКА постигна втора поредна победа под ръководството на Александър Томаш, триумфирайки с 1:0 над Берое в Благоевград.

"Червените" домакинстваха в югозападния град заради лошото състояние на терена на националния стадион "Васил Левски", който още не е възстановен след двата концерта на музикални звезди. Фаворитът бе подкрепен от много свои фенове, а това доведе и до куриозен момент в началото.

Мачът започна по-късно, тъй като привържениците пречеха на ВАР камерата. Това принуди съдиите да накарат директорите на двата отбора да подпишат декларация, че ВАР няма да бъде използван, ако няма такава възможност.

Столичани спечелиха мача с точно изпълнена дузпа от Годуин Коялипу в края на първото полувреме. Резултатът обаче заблуждава, тъй като хората на Томаш направиха не малко пропуски и изпуснаха да спечелят по-комфортно.

Победата е втора поредна след тази над Локомотив (София) в миналия кръг и така ЦСКА вече има девет точки, изкачвайки се до десетото място, на което бяха именно "железничарите". За Берое загубата е четвърта поредна след тези от Лудогорец, Хебър и Ботев (Пловдив). Освен това е шеста поредна срещу ЦСКА и така тимът на Хосе Луис Ачиари е девети с 10 точки.

Мачът в Благоевград започна по-добре за старозагорския тим, като неговите южноафрикански играчи потърсиха ранен гол. Най-добрият шанс се откри в 12-ата минута, когато Енцо Еспиноса беше изведен и стреля, но Густаво Бусато изби в корнер.

Последваха спокойни минути преди в 29-ата Коялипу да отправи удар с глава покрай вратата.

Ключовият момент в мача дойде в самия край на първото полувреме, когато Мануел Монсеглио фаулира Марселиньо Кареасо в наказателното поле. След разглеждане с ВАР и потвърждаване, че няма засада в ситуацията, Коялипу не сгреши при дузпата.

През втората част, макар ЦСКА да не вкара гол, се превърна в много по-опасен отбор. В 51-ата минута Джейсън Локило центрира към Коялипу и той пак пробва с глава, но Тиаго Мота направи супер спасяване. Малко след това далечен удар на Джонатан Линдсет мина покрай вратата, а шут от воле на Коялипу след пас на Матиас Фаетон попадна в ръцете на стража.

В средата на втората част мачът беше прекъснат за дълго време заради пирошоу на феновете на ЦСКА, а след това тимът можеше да вкара след пряк свободен удар на Лукило, който срещна напречната греда.

До края Берое така и не успя да създаде опасности пред Бусато и отново остана с празни ръце.