Ливърпул на Арне Слот се върна към победите във Висшата лига, триумфирайки с 3:0 над Борнемут на "Анфийлд".

Мърсисайдци поднесоха извинение на своите фенове след разочароващото домакинско поражение с 0:1 от Нотингам Форест в миналия кръг и се качиха поне временно на върха в класирането с 12 точки.

Загубата от Форест продължава да е единствената грешна стъпка на Слот, като той постигна и победа в дебюта си с Ливърпул в Шампионска лига.

Всички голове днес паднаха през първата част, като два бяха на Луис Диас, а един на Дарвин Нунес. За Борнемут загубата е втора поредна след тази с 0:1 от Челси.

Домакините имаха късмет в началото на мача, тъй като ранен гол на "черешките" беше отменен заради засада. Реализира го Антоан Семеньо след опит за удар на Джъстин Клуйверт, който се превърна в перфектен пас.

Оттам нататък хората на Арне Слот наказаха своя съперник с два бързи гола на Луис Диас. Първо в 26-ата минута той беше изведен с много дълъг пас от Ибрахима Конате и вкара на празна врата след огромна грешка на бившия вратар на Челси и Реал Мадрид Кепа Арисабалага. Стражът тръгна да излиза, но не успя да играе с топката.

Секунди по-късно Диас отново беше в прегръдките на съотборниците си, след като Трент Александър-Арнолд проби през центъра и му подаде. Колумбиецът този път прати топката между краката на испанския страж за 2:0.

Не измина дълго време и преди да дойде третият гол. В 37-ата минута Дарвин Нунес вкара с много красив фалцов удар, като този път асистенцията бе на Мохамед Салах. Египтянинът не успя да се разпише във втори пореден мач, след като същото се случи и при 3:1 над Милан.

През втората част срещу Борнемут домакините рязко намалиха темпото, но въпреки това не допуснаха попадения, запазвайки чиста мрежа.