ЦСКА победи Септември (София) с 2:1 в среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

Септември беше символичен домакин на двубоя, тъй като се съгласи той да се играе на стадиона на "червените", за да спести разходи по организация на националния стадион "Васил Левски".

За ЦСКА успехът беше много важен, особено след слабото представяне при гостуването на Гигант Съединение преди няколко дни в турнира. Тогава тимът на Саша Илич стигна до успеха едва след изпълнение на дузпи.

Днешната победа означава, че ЦСКА е четвъртият четвъртфиналист в турнира след Арда, Спартак Варна и Локомотив София.

Двубоят днес беше много интересен и изпълнен с голови положения пред двете врати. През първото полувреме Септември показа, че ще търси победата и отправи ранен опасен удар чрез Мартин Петков, който бе спасен. Най-добрият шанс пред ЦСКА пък се откри за Жеферсон, чийто удар също бе отразен от Иван Арсов. В края на полувремето Димитър Евтимов трябваше да прави още едно спасяване.

През втората част ЦСКА успя да стигне до своето. Поведе в резултата в 55-ата минута, когато след пробив на Тибо Вион от десния фланг топката стигна до Маурисио Гарсес и той между няколко бранители прати топката във вратата.

Малко след това Станислав Шопов направи 2:0 с много силен удар, но попадението му беше отменено с ВАР заради засада на асистиращия Брадли де Нойер.

Ситуацията за Септември стана много трудна в 68-ата минута. ЦСКА получи дузпа за игра с ръка на Асен Георгиев при шпагат след опит за центриране на Гарсес. Зад бялата точка застана резервата Дюкенс Назон и отбеляза за 2:0.

В 83-ата минута Септември върна едно попадение, когато след центриране от ъглов удар Асен Георгиев бе над всички на близката греда и отправи хубав удар с глава за 1:2.

Краят на мача далеч не беше спокоен за "армейците". Символичните домакини натиснаха и отправиха няколко точни удара, които бяха спасени то стража Димитър Евтимов.