ЦСКА постигна убедителна победа над новака Крумовград с 4:1 на стадиона в пловдивския квартал Коматево.

"Червените" не направиха най-добрия си мач и до голяма степен резултатът лъже, тъй като три от техните попадения паднаха в заключителните 15 минути. Срещата беше много изнервена заради невъзможността на гостите да я решат по-рано.

Те постигат 11-и успех от началото на сезона и трети пореден в първенството, като по този начин вече имат 38 точки на върха в класирането. Крумовград е 11-и с 18 точки след трета поредна загуба.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на убития в автомобилна катастрофа снощи треньор Ферарио Спасов.

Снимка: БТА

Крумовград започна вдъхновено мача и отправи много рано първия точен удар, като Диего Рапосо пробва по земя рефлекса на Густаво Бусато и се стигна до спасяване.

ЦСКА взе инициативата до средата на първото полувреме, но изненадващо допусна попадение в 34-ата минута. Централният нападател Алекс Колев вкара с удар от воле след центриране от левия фланг на Ренан Арияш. С радостта си юношата на Левски Колев не пропусна да провокира феновете на съперника.

"Червените" обаче отговориха моментално и изравниха още в 38-ата минута. Амос Юга беше изведен от Марселиньо Кареазо и стреля точно в близкия ъгъл с левия крак.

В началото на втората част гостите натиснаха и стигнаха до две опасни положения, но в ситуациите бяха отсъдени засади.

Снимка: БТА

Най-спорният момент дойде в 69-ата минута, когато Джеферсон Манярес от Крумовград със шпагат препъна Тибо Вион, а съдията Радослав Гидженов не му показа втори жълт картон. Това доведе до напрежение по трибуните и от пейката н ЦСКА, като Нестор Ел Маестро получи официално предупреждение. Треньорът на домакините Станислав Генчев пък веднага реагира и смени Манярес.

"Червените" се затрудняваха да създават нещо по-интересно пред вратата на съперника, но това се промени в 78-ата минута след статично положение. Централният защитник Християн Петров се разписа с доза късмет след дълго разбъркване в наказателното поле и няколко неуспешни опита за изчистване.

Снимка: БТА

Интригата в мача пък приключи в 83-ата минута с трети гол за ЦСКА, този път след далеч по-добре изградена атака. Данило Апсирля и Дюкенс Назон направиха страхотно двойно подаване, за да може бившият играч на Литекс да отбележи за 3:1.

ЦСКА продължи силното си представяне в последните минути и стигна до четвърти гол в началото на добавеото време. Дюкенс Назон финтира няколко защитници и пусна за Марсельо, който от близка дистанция вкара топката на празна врата, не и без помощта на напречната греда.