ЦСКА завърши лагера си в австрийския курорт Заалфелден с престижна победа - 1:0 над Ред Бул Залцбург. Единственото попадение вкара Евандро в 34-ата минута, а в средата на второто полувреме австрийците пропуснаха дузпа.

Последната контрола на "армейците" преди началото на сезона е в събота срещу Вихрен (Сандански) на стадион "Българска армия".

Темпото не беше особено високо в началото на мача, а до 20-ата минута удари в двете врати нямаше. В 21-ата минута австрийците организираха добра атака отдясно, при която последва центриране към нападателят от втория отбор Карим Адейеми. Стойчо Атанасов обаче беше на мястото си, протегна крак и изби в корнер. Малко по-късно ЦСКА отговори с опасно положение, при което Митков не успя да засече топката от чиста позиция.

Резултатът бе открит от "армейците" в 34-ата минута. Бърза комбинация между Тони Уот и Рубен Пинто изведе с едно докосване Евандро, който напредна в наказателното поле и технично прониза вратаря Цицан Станкович.

Темпото не беше особено високо и през второто полувреме, но все пак австрийците имаха контрол върху топката през голяма част от него. Те можеха да изравнят в 61-ата минута. Съдията отсъди дузпа заради фаул на резервния вратар на ЦСКА Густаво Бусато, който излезе да скъси ъгъла. Но при този опит събори Алоис Ороз и реферът посочи точката. Зад топката застана босненският национал Смаил Превляк, но изпълнението му бе много лошо и прати кълбото високо над вратата. В последните 10 минути австрийските шампиони изпълниха два фаула от границата на наказателното поле отстрани, но защитата на българския отбор се справи.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 28. Пламен Гълъбов, 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот (Резерви: 12. Густаво Бусато, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 18. Мартин Смоленски, 22. Али Соу)