Лудогорец претърпя изключително неприятна загуба при гостуването си на Цюрих с 0:1 във втори мач от груповата фаза в Лига Европа.

Швейцарците вкараха късен гол пет минути преди края, за да шокират съперника си и да намалят значително шансовете му за класиране в елиминациите.

Разградчани остават с нулев актив от точки, а Цюрих вече е с шест и в оставащите четири кръга днешните гости трябва да заличат този пасив.

Стадион "Летцигрунд" беляза много ниска посещаемост и атмосферата не бе кой знае колко футболна. На терена обаче имаше достатъчно голови положения и за двата отбора.

В първите 20 минути такива нямаше, но средата на първото полувреме Брандао нахлу в наказателното поле и подаде на Марселиньо, който от перфектна позиция изпусна. Това бе шансът за Лудогорец. А той бе предшестван от хубав удар от пряк свободен на Кололи от домакините, който мина много близо до гредата на Ренан.

През втората част Марселиньо и Натанаел направиха нови пропуски, а Кололи с нов шут от фаул пробва рефлекса на бразилския страж на Лудогорец.

Така се стигна до 85-а минута, когато след късо изпълнение на корнер топката бе центрирана и технично отклонена с глава от Палсон - 1:0 и победа за швейцарците.

В другата среща от тази група Байер Левркузен победи с 4:2 вкъщи АЕК (Ларнака) и също събра актив от шест точки.