Турският национален отбор по футбол сътвори най-голямата изненада след старта на евроквалификациите.

Хората на Сенол Гюнеш шокираха световния шампион Франция след 2:0 в Коня.

С два гола още през първото полувреме турците решиха мача в своя полза.

Каан Айхан откри с глава в 30-та минута след статично положение и отклонена топка от Мерих Демирал.

10 минути по-късно и Ченгис Юндер се разписа след последователни добри действия на Бурак Ялмаз и Дорукха Токьоз.

Сблъсъкът бе директен двубой за първата позиция в Група "H" и така след три кръга турците са с пълен актив от 9 точки пред днешния си съперник, който остана с 6.

По-рано през деня от тази група: Молдова - Андора 1:0, Исландия - Албания 1:0

В група "C" Германия очаквано надви при гостуването си на Беларус във втория си мач от квалификациите - 2:0. Точни бяха Лерой Сане в началото на мача и Марко Ройс след час игра.

В другия мач от тази група Северна Ирландия направи късен обрат при гостуването си на Естония - 2:1.

В група "J" Италия нямаше никакви проблеми при гостуването си на Гърция - 3:0 след попадения на Барела, Инсиние и Бонучи. Всичките паднаха в рамките на девет минути през първото полувреме.

В другите мачове от тази група: Армения - Лихтенщайн 3:0, Финландия - Босна и Херцеговина 2:0

Група "I", която е една от най-завързаните бе белязана от разгромна победа на Русия над Сан Марино - 9:0. Белгийците от своя страна удариха при домакинството на Казахстан с 3:0. Шотландия постигна драматичен успех над Кипър с 2:1 след късен гол в 89-та минута.