Уейн Рууни облече за последен път фланелката на английския национален отбор при контролата между неговата родина и настоящия му дом САЩ.

"Трите лъва" биха с 3:0 на "Уембли", но резултатът бе едно от маловажните неща в прохладната лондонска вечер. Поводът бе сбогуването с бившия капитан, който изигра 120 мача, в които вкара 53 попадения.

Англия наниза два от головете през първата част чрез Джеси Лингард (много красиво изпълнение) и Трент Александър-Арнолд.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Сякаш символично, за да се предаде щафетата, дебютантът от Борнемут Калъм Уилсън оформи класиката 13 минути преди края на редовното време.

Нападателят Уилсън е от хората, които наследява поколение със Рууни, Франк Лампард, Стивън Джерард, Пол Скоулс, Дейвид Бекъм, Джон Тери и още много. От споменатите само героят на тази вечер още е активен футболист.

Рууни, който играе в Ди Си Юнайтед, влезе на терена след час игра като преди началото на двубоя получи шпалир със семейството си. Единствено той и Питър Шилтън имат 120 мача за националния отбор.

Легендарната десетка на Манчестър Юнайтед и Англия получи заслужения бенефис, но за "трите лъва" предстои важната работа. В неделя те играят с Хърватия и при победа ще спечелят групата си в Лигата на нациите. При загуба отпадат в по-долната дивизия.