Рома продължава без победа в италианската Серия "А".

В четвъртия си мач от началото на кампанията "вълците" стигнаха само до 1:1 в гостуването си на Дженоа, записвайки трето равенство.

Римляните имаха превъзходство през първото полувреме, като създадоха голям брой голови положения. Така се стигна до 37-ата минута, когато новото укрианско попълнение Артьом Довбик се разписа от добавка след избит удар на Николо Писили.

Първоначално попадението не беше признато заради засада, но след дълга проверка с ВАР то все пак беше зачетено и така нападателят откри головата си сметка с екипа на "джалоросите".

И когато всички в лагера на Рома очакваха последния съдийски сигнал, Кони де Винтер вкара с глава за крайното 1:1.

След този мач "вълците" са на незавидното 15-о място с 3 точки, а Дженоа е десети с 5 пункта.