ЦСКА загуби от Шахтьор (Донецк) с 0:1 в третата си контрола на австрийска земя. Единственото попадение в срещата бе дело на Сикан в 10-ата имнута. В предишните си две проверки "червените" срещнаха Прибрам (3:0) и Ференцварош (0:1).

Това бе втора победа за Шахтьор над български отбор в подготовката, след като постигна успех и над Лудогорец с 3:0.

В 10-ата минута след добра атака отдясно, последва удар на Марлос, който бе отразен от Черниаскуас, но при добавката Сикан откри резултата.

В 18-ата минута армейците пропиляха отлична възможност за изравнителен гол. Евандро направи отличен пробив и подаде към Жеферсон. Бразилският ляв защитник центрира към Али Соу, който стреля с глава от непосредствена близост над напречната греда.

Пет минути преди края на полувремето Тиаго стреля на сантиметри от гредата.

В 44-ата минута Фабрини задържа добре топката и намери Жеферсон пред наказателното поле на Шахтьор. Последва много добър извеждащ пас към Соу, който останал сам срещу вратаря успя да се разпише, но попадението бе отменено поради засада. Секунди по-късно Пятов излезе да пресече дълъг пас към Соу, но сбърка и Евандро му отне топката и шутира встрани от празната врата.

Втората част бе на по-ниско ниво и въпреки, че Шахтьор държеше инициативата положенията липсваха. Добромир Митов направи Четири промени, като Рубен Пинто зае мястото на Тиаго Родригес, докато Денис Давидов смени Греъм Кери. В защита се появиха Петър Занев и Нуно Томаш за сметка на Жеферсон и Гълъбов.

В 70-ата минута Стойчо Атанасов намери Соу пред наказателното поле, а той се завъртя и стреля, но резервният страж на украйнците Шевченко спаси.

До края на срещата и двата тима не сътвориха нищо интересно.

Капитанът на ЦСКА Николай Бодуров пропуска двубоя заради възпаление на ухото. Жанио Бикел е с настинка. Енрике Рафаел има лека контузия и предстои да му бъде направен преглед, а Иван Турицов и Илия Шаламанов лекуват травми. За Шахтьор в групата не попадна бившият футболист на "червените" Жуниор Мораеш.

Последният спаринг на ЦСКА в Австрия ще бъде срещу Ред Бул Залцбург в сряда.

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 21. Диего Фабрини, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов