Страхотно шоу на украинската деветка Артьом Довбик, подпомогнат от едно невероятно бразилско крило и сънародник, донесе поредната победа на Жирона в испанското първенство.

Сензацията на сезона се върна на върха в класирането с 5:1 у дома над носителя на купата в Лига Европа Севиля, който бе напълно надигран и разгромен.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Гостите поведоха в 10-ата минута чрез Ромеро, а това се оказа първото и последното хубаво нещо за тях в иначе кошмарната вечер в Каталуня.

Жирона отвърна с нокаут - три гола на Довбик за 6 минути между 13-а и 19-а. Украинската деветка изравни с глава, после вкара два пъти с левачката и премахна интригата. Всички попадения идваха след зрелищна игра по лявото крило на бразилеца Савио, сервирал топката на нападателите.

Друг украинец - Виктор Циганков, вкара за 4:1 след нова асистенция на Савио в началото на второто полувреме. В края 37-годишната уругвайска легенда Кристиан Стуани реализира за 5:1 и взриви стадиона.

Жирона води с 52 точки, Реал е с 51, но и мач по-малко.

Часове по-рано в неделя Мадрид се измъкна да не загуби точки у дома с последния Алмерия по доста съмнителен начин, след съдийски намигания на "Бернабеу".

Севиля - само преди 7 месеца вдигнал трофея в Лига Европа, е пред изпадане.

Тимът е на 17-о място, само на точка над трите тима, които са в зоната.