Барселона постигна драматична победа с 4:2 като гост Бетис в среща от 21-ия кръг в шампионата на Испания.

Каталунците имаха два гола аванс в самото начало на втората част от мача, но домакините от Севиля изравниха и се наложи Барса с късни голове да си осигури успеха.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Хубава атака на каталунците им донесе аванс в 21-ата минута, като Педри намери Феран и той вкара от много лесна позиция. Всичко тръгна от пас на Илкай Гюндоган.

В началото на втората част Барса направи 2:0. Торес отново се разписа, като преди това Ламин Ямал стреля в гредата от малък ъгъл и топката стигна до голмайстора.

После дойдоха минутите на Иско. Бившият играч на Реал Мадрид вкара в 56-ата минута с много хубаво изпълнение от воле след лошо избита топка от отбраната на каталунците.

Проблемите им в защита продължиха и в 59-ата минута Иско пак бе точен, този път след пас на Луис Енрике.

Последваха още бурни минути, но без гол. Това се промени в 90-ата, когато резервата Жоао Феликс получи от Торес и вкара с много технично изпълнение с външен фалц.

В края на мача Барса хвана съперника си на контра за четвърти гол, като Торес оформи хеттрика си, реализирайки сам срещу вратаря.

Барселона се изкачи на трето място в класирането с 44 точки след третия си пореден успех и изостава със седем спрямо лидера Реал.

Бетис допусна първото си поражение пред собствена публика през кампанията. Тимът от Андалусия е с 31 пункта на девета позиция.