Барселона допусна първи гол във вратата си от началото на груповата фаза на Шампионската лига, но все пак успя да вземе важни 3 точки в домакинството си на украинския Шахтьор Донецк.

В ранния мач от Група Н на най-силния евротурнир каталунците спечелиха с 2:1 в любопитен мач и са на върха в класирането с пълен актив от 9 точки, като също така загряха подобаващо за Ел Класико срещу Реал Мадрид идния уикенд.

Треньорът на домакините Шави трябваше да се оправя без куп титуляри - контузените Роберт Левандовски, Френки де Йонг, Педри, Жул Кунде и Рафиня, а Гави е наказан.

Така на терена се появиха куп младоци, които обаче оправдаха напълно доверието. Барселона стигна до комфортна преднина още през първата част.

Феран Торес откри резултата в 28 минута, като попадението му първо бе отменено заради засада, но след консултация с VAR в крайна сметка бе зачетено.

Направилият супер мач Фермин Лопес пък удвои аванса в 36 минута. Двамата отбелязаха и по още един гол, но попаденията им този път правилно бяха отменени заради засада.

Getty Images

През втората част Шахтьор успя да върне един гол след скоростна контраатака, но до края каталунците бяха пълни господари на терена и в крайна сметка взеха трите точки.

В другия ранен двубой от днешната програма Фейенорд успя да спечели с 3:1 срещу Лацио и поне временно оглави група Е, където са още Селтик и Атлетико Мадрид, които играят по-късно тази вечер.