Унгария изпусна в края победа над Нидерландия у дома - 1:1, в мач от третия кръг на Група 3 на лига А, в Лигата на нациите.

"Маджарите", които не са били този съперник от 1984-а година, водеха до 83-ата минута (гол на Шалай), когато Дензел Дъмфрис ги наказа с глава и изравни за 10-имата играчи на гостите. А те бяха само 10, защото четири минути по-рано лидерът на отбора и капитан Върджил ван Дайк бе изгонен за втори жълт картон.

Защитникът спъна съперник и няма как да има претенции към второто предупреждение, но със сигурност ще има такива към първото - дошло 5 минути по-рано за разговор с рефера Лукас Фандрих от Швейцария. Тогава Ван Дайк в ролята си на капитан поиска обяснение за решение, но изненадващо бе наказан с жълт картон. А правилникът гласи, че човекът с лентата има право да разговаря с арбитъра.

Така или иначе, асът на Ливърпул пропуска гостуването на Германия в понеделник в Мюнхен, което ще е решаващо за първото място в групата.

По същото време Бундестима би с 2:1 като гост Босна и излезе начело със 7 точки. Два гола вкара Дениз Ундав, а за домакините един върна Един Джеко.

Германия има 7 точки, Нидерландия е с 5, Унгария има 2, а Босна - 1.

В група 4 на Лига В Уелс изпусна два гола аванс при гостуването на Исландия - 2:2. А Турция трудно надделя над Черна гора с 1:0 на свой терен, като Ирфан Кахвечъ вкара единствения гол.

Турците водят със 7 т., Уелс е с 5, Исландия с 4, а Черна гора няма точка.

В група 1 на Лига В също имаше два мача. Чехия удари у дома Албания с 2:0 (два гола на Тома Чори), а Микаило Мудрик вкара победно за Украйна при 1:0 над Грузия.

Водят Чехия и Грузия с по 6 т., Албания и Украйна имат по 3.

В група 1 на Лига С шведите водеха с 2:0 като гост на Словакия, но допуснаха изравняване - 2:2.

Подобаващо, двете попадения за домакините вкара играч с име Стрелец - Давид Стрелец от Слован Братислава.

А Естония надигра у дома Азербайджан с 3:1 и в групата на върха са Швеция и Словакия (по 7 т.), естонците имат 3, а азерите - 0.