Скромният Унион от немската столица Берлин, който дълги години бе закотвен в долните нива на немския футбол, продължава да пише със златни букви своята история. След историческото участие в Шампионска лига, което немците си осигуриха в края на миналия сезон, сега Унион вече празнува и първата си точка в групите на най-силния клубен турнир.

След три поредни загуби в първите три мача, Унион направи равенство 1:1 с Наполи, при това в дома на италианския шампион.

Точка за историята за Унион, но и разочароващ резултат за Наполи, който се надяваше още тази вечер на направи решителна крачка към елиминациите в турнира.

Вчера треньорът на неаполитанците - Руди Гарсия, високомерно обяви, че ако отборът му поведе, то със сигурност ще спечели, но съдбата си направи шега с него.

Наполи действително поведе, при това напълно заслужено, когато след куп пропуски и отменен гол, Матео Политано успя да открие в 39-ата минута.

С оглед случващото се на терена и фактът, че Унион загуби и трите си мача до момента в турнира, очакванията за сензация на "Диего Марадона" не бяха големи, но още в 52-ата минута домакинската публика бе смълчана.

Отлична контраатака на Унион, при коят Алекс Мерет майсторски спаси първия удар, но стражът нямаше какво да направи при добавката на Давид Датро Фофана, което означаваше 1:1.

До края не бе изненада, че Наполи натисна и имаше своите шансове да стигне до победата, но гол не падна и 1:1 се оказа крайният резултат.

Преди мача между Реал и Брага по-късно тази вечер, Кралете са лидер с 9 точки, Наполи има 7, Брага е с 3, а Унион има 1.

В другия ранен мач от вечерта, баският Реал Сосиедад безпроблемно победи Бенфика с 3:1, след като още до 21-ата минута имаше класическа преднина, а шест по-късно изпусна и дузпа.

Така отборът от Сан Себастиан оглави групата с 10 точки, Интер има 7 преди мача си срещу Залцбург, който има три, а Бенфика прави шокиращо слабо представяне в турнира и още няма спечелена точка.