Славният Манчестър Юнайтед претърпя ужасен разгром и изравни рекода си за най-тежко поражение във Висшата лига.

"Червените дяволи" паднаха с 1:6 от Тотнъм на своя "Олд Трафорд", с което написаха една от най-срамните страници в иначе изпъстрената си от успехи история.

Подобно нещо не се бе случвало на клуба от 2011-а, когато градският съперник Манчестър Сити го победи със същия резултат, отново у дома. Другият случай, в който Юнайтед допусна 6 гола във Висшата лига, бе при загуба като гост на Саутхмептън с 3:6 през 1996-а.

А днес поражението дойде от бившия им треньор Жозе Моуриньо. Какъв реванш само от Специалния, който едва ли в следващите години ще пропусне възможност да напомня този резултат в пресконференциите си, типично в негов стил.

Освен, че този резултат ще остане вечно в историята на Тотнъм като клуб, той оформи една прекрасна седмица за клуба. Във вторник бе победен градския съперник Челси за Купата на Лигата. В четвъртък бе разбит израелския Макаби (Хайфа) със 7:2 в плейофите за Лига Европа. А днес дойде и това 6:1.

На фона на тази серия на "шпорите" припомняме, че отборът на Моуриньо ще играе два пъти срещу Лудогорец в групите на Лига Европа.

Въпреки получилият се резултат, мачът започна отлично за Манчестър Юнайтед и вървеше по този начин около 4 минути.

След 30 секунди игра Антони Марсиал бе спънат в наказателното поле и Бруно Фернандеш отбеляза дежурната си дузпа - мечтано начало.

В четвъртата минута обаче безумна игра на отбраната в червено подари гол на Танги Ндомбеле, а две по-късно Хари Кейн изпълни бърз фаул, докато защитата на Юнайтед спеше. Топката стигна до Хюн Мин Сон, който оформи светкавичния обрат.

От този миг до ккрая на мача смисъл от анализ на играта няма. На терена имаше само един отбор, което се подразбира и от резултата.

Хари Кейн вкара два гола, второ попадение отбеляза и Хюн Мин Сон, с гол се отчете и десният краен бранител Серж Орие.

В дефанзивен план играчите на Манчестър Юнайтед излгеждаха отчайващо, а колебливият старт на сезона може сериозно да застраши поста на Оле Гунар Солскяр.