Уругвай го удари на молитви, след като на сайта на федерацията се появи кратко съобщение за резултатите от ядрено-магнитния резонанс на Единсон Кавани.

Нападателят напусна накуцвайки осминафиналния двубой срещу Португалия (2:1), в който вкара и двата гола.

Травмата му е в прасеца, като прегледът е показал, че има увреждане, но не и скъсване на мускулните влакна. Става дума за разтежение от средна степен и възстановяването е от 7 до 14 дни.

Но Уругвай няма 7 дни, мачът от четвъртфиналите срещу Франция е в петък от 17 часа. Кавани е отделен от групата в тренировките и води индивидуални занимания.

"Да се молим за Матадора", пише "Ла Насион". И добавя, че селекционерът Оскар Табарес вероятно ще включи в тимовия лист звездата на ПСЖ, но той би влязъл в игра при евентуално лошо развитие на резултата, и за не повече от 10 минути.

"Влошаване на травмата изобщо не е изключено, а това би довело до категоричен край на участието на Кавани на първенството", анализира изданието.