Интер е първият финалист в Шампионската лига!

Това стана факт след победа с 1:0 в реванша с Милан и така с общ резултат 3:0 "нерадзурите" постигнаха голямата си цел.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ>>>

В герой за Интер се превърна Лаутаро Мартинес, който отбеляза след комбинация с любимия си партньор в атака - Ромелу Лукаку. Доказано смъртоносен тандем, известен повече като Ла-Лу - комбинация от първите срички на имената им.

Финалът е на 10 юни в Истанбул, а съперник на Интер ще е победителят от сблъсъка между Реал Мадрид и Манчестър Сити. Реваншът в Англия е в сряда вечерта, а първият двубой завърши 1:1.

Това е първи финал в Шампионската лига за Интер от 2010 година, когато под ръководството на Жозе Моуриньо трофеят бе спечелен след 2:0 срещу Байерн Мюнхен.

Още в началото на срещата играчите на Милан опитаха натиск, като Тео Ернандес отправи опасен далечен удар в четвъртата минута. Интер пък отговори на предизвикателството отново с изстрел от дистанция на Барела.

В 11 минута Милан изпусна отличен шанс да открие резултата. Браим Диас получи топката на 6-7 метра от вратата на домакините, но изстрелът бе слаб и Онана спаси без проблеми. Постепенно играта се изравни и до 20 минута липсваха по-сериозни положения, като двата тима заложиха на здрави единоборства в средата на терена.

В 32 минута страстите на терена се нажежиха след сблъсък между Тео Ернандес и Дензъл Дъмфрис. Халфът на Милан изрита неволно колегата си в главата, като се наложи медицинска намеса, а съотборниците на двамата се сдърпаха. Съдията Клеман Тюрпен от Франция обаче прецени да не предупреждава официално играчите с жълти картони.

БТА

Последва нов шанс за "росонерите" - Рафаел Леао се възползва от грешка на Дармиан и нахлу в наказателното поле, но от малък ъгъл не успя да прати топката в мрежата на Интер.

Отговорът на "нерадзурите" бе светкавичен - много опасен удар с глава на Чалханоглу бе спасен от вратаря на Милан Менян. Нещо повече - при последвалия корнер изстрел на Лаутаро Мартинес мина много близо до горната греда на гостите.

Getty Images

Така двата тима се оттеглиха при 0:0 на почивката - резултат, който напълно устройва Интер.

В началото на втората част "нерадзурите" започнаха да действат по-предпазливо, отстъпвайки инициативата на гостите и опитвайки се да запазят преднината си от първия мач.

В 65 минута Индзаги направи първата си смяна, като извади Джеко за сметка на намиращия се в отлична форма Ромелу Лукаку. И това веднага даде резултат.

Именно Лукаку асистира на Лаутаро, който се измъкна от защитата на Милан и с мощен шут откри - 1:0 за Интер! Гол, който на практика уби интригата в двубоя. Чудесна комбинация от известното дуо Ла-Лу.

До края Милан пробва да отбележи поне един гол, но безуспешно и така Интер заслужено е на големия финал!