Лудогорец спечели първа точка в тазгодишното си участие в Лига Европа. На стадиона в Пилзен българският шампион завърши 0:0 с чешкия Виктория. Двубоят бе международен дебют за новия треньор на разградчани Игор Йовичевич.

Със спечелената точка Лудогорец се отлепи от дъното в класирането и от 36 отбора заема 28-ото място, а следващият му съперник ще е белгийският Андерлехт.

Въпреки че през първата част Лудогорец се представи много слабо и дори не отправи удар към противниковата врата, в началото на второто полувреме получи дузпа и имаше отличен шанс да поведе в резултата. След преглед с ВАР съдията видя игра с ръка в наказателното поле на домакинтие, а зад топката застана капитанът Якуб Пьотровски. Полският национал обаче не успя да прати топката в мрежата, а ударът му бе спасен. Ако бе отбелязал, това ще е да е първа реализирана от него дузпа в цялото му кариера, когато става въпрос за редовно време.

Виктория също имаше своите шансове, а при най-добрия от тях нацели гредата. Като цяло обаче равенството бе съвсем заслужено на база постната откъм футбол продукция.

В първите минути домакините бяха по-активният отбор на терена, докато Лудогорец бе принуден да се брани и да разчита предимно на контраатаки. Първото по-сериозно положение за един от двата тима дойде след 17 минути игра, когато неразбирателство в отбраната на българския отбор позволи на Каду да излезе на добра позиция, но ударът му мина над гредата. 10 минути след това отново Виктория имаше добър шанс за гол, но ударът с глава на Йемелка бе спасен от вратаря Бонман.

В 28-ата минута Кайо Видал получи травма в гърба и "орлите" играха няколко минути с човек по-малко, докато Агибу Камара загрее, за да влезе на негово място.

До края на полувремето липсваха опасности пред двете врати, а отборите съвсем логично се оттеглиха за почивка при 0:0, като българският отбор така и не успя да отправи удар към съперниковата врата.

Още в началото на втората част Лудогорец получи шанс да изпълни дузпа. Йемелка докосна топката с ръка в наказателното поле на Виктория, но съдията първоначално не отсъди нищо. След като бе привикан от ВАР обаче, той посочи точката за изпълнение на наказателен удар. Зад топката застана Якуб Пьотровски, който никога в кариерата си досега не е вкарвал дузпа в редовното време, а ударът му бе спасен от вратаря Жедичка.

След пропуска мачът се отвори, домакините тръгнаха още по-сериозно в атака, а Лудогорец продължи да дебне на контраатака. 20 минути преди края пък в игра за Виктория Пилзен се появи бившият играч на Левски Рикардиньо. В 73 минута домакините уцелиха гредата. Панош се измъкна зад гърба на отбраната на Лудогорец, но ударът му от малък удар се отби от дясната греда и излезе в аут.

15 минути преди края треньорът на българския тим Йовичевич бе принуден да извърши нови 2 принудителни смени - контузиха се Чочев и Алмейда, които трябваше да напуснат игра. До края Лудогорец се прибра в защита и успя в крайна сметка да си тръгне с точката, за която очевидно бе дошъл в Чехия.