Дни след срамната и шокираща загуба от Кремонезе, който нямаше победа в продължение на 23 мача, воденият от Жозе Моуриньо тим на Рома, успя да се реваншира пред своите фенове.

Това се случи по изключително приятен начин, с успех с 1:0 над един от най-омразните гости на "Олимпико" - Ювентус.

Рома не изигра най-брилянтния си мач, но в класически стил Моуриньо, успя да надхитри своя опонент на практика без да създаде чисто положение.

Единственият гол вкара централният бранител Джанлука Манчини в 53-ата минута, когато пробва хубав диагонален удар, влетял във вратата на Ювентус.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images

Това се оказа достатъчно за Рома да спечели срещу Юве за първи път от шест мача насам, както и да постигне първи успех над този опонент у дома от 2019-а.

Трябва да се отчете, че Ювентус нацели гредата в три случая, но така и не успя да стигне до попадение.

Първата греда бе уцелена от Адриен Рабио при единственото смислено положение в постната първа част, която бе първата между двата тима, завършила без гол от въпросната победа на Рома през 2019-а.

През втората част след гола Ювентус осъществи натиск и тъсеше гола, но греди нацелиха Ди Мария и Куадрадо, а още в няколко случая вратарят Патрисио успя да се намеси.

Така Рома събра 47 точки и изпревари Милан в битката за топ 4, макар "росонерите" да имат абсолютно същия точков актив.

След четири поредни победи пък отбора на Юве претърпя поражение, с което остава седми с 35 точки.

По-рано днес победа постигна и отборът на Интер, който безпроблемно срази Лече с 2:0 у дома.

По този начин "нерадзурите" намалиха изоставането си от Наполи, което обаче продължава да бъде твърде сериозно и наглед невъзможно за стопяване - 15 точки.

Все пак победата за Интер бе важна в битката за топ 4, защото "нерадзурите" вече имат 50 точки, две повече от Лацио и по три повече от Рома и Милан. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>