ЦСКА допусна първо поражение след осем поредни мача без такова в българския елит.

"Червените" загубиха от Берое с 1:2 в Стара Загора в емоционална среща със страхотна атмосфера. "Зелените" имаха едва две шампионатни победи в последните си 37 мача срещу този съперник, но се вдигнаха, въпреки че се намираха в криза преди двубоя.

Берое бе по-ефективният и мотивиран отбор и направи така, че феновете на ЦСКА да скандират за уволнение на Люпко Петрович. Александър Томаш, който бе спряган за освобождаване, вече има победи над Левски и ЦСКА от началото на сезона и това бе глътка въздух за него.

Поражението оставя "червените" на цели осем точки зад лидера Лудогорец в тази ранна фаза на шампионата. "Зелените" се завърнаха на петата позиция и са само на точка зад днешния си съперник.

ЦСКА започна срещата с два далечни удара, които обаче бяха неточни и не създадоха никакво напрежение в тима от Стара Загора.

Берое удари 35-та минута. Греъм Кери се подхлъзна в центъра на терена и изгуби топката от Карлос Охене. Последният пусна пас на Ибрахима Конте. Последва финт и удар, при който Густаво Бурсато не се намеси достатъчно убедително - 1:0.

В 51-та минута ЦСКА имаше страхотен шанс да изравни. Али Соу преодоля впечатляващо Иван Бандаловски, но от малък ъгъл не успя да преодолее Душан Перниш, който спаси.

Шансът за втори гол за Берое дойде в 65-та минута. След центриране от корнер Ерол Алкан отклони към Виктор Генев, който с глава принуди Бурсато да прави трудно спасяване.

В ответната атака Кристиян Малинов с диагонален шут бе близо да порази вратата на Перниш, но топката мина до страничната греда.

Обстоятелствата за старозагорци ги принудиха да направят две принудителни смени заради контузии на Вандерсон и Виктор Генев.

Те обаче вкараха важния гол за 2:0 в 79-та минута на контраатака. Резервата Рубен Бригидо стреля по фантастичен начин от границата на наказателното поле и реши всичко в мача.

В 84-та минута Мартин Камбуров имаше перфектна възможност да накаже столичани за трети път, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В края ЦСКА стигна до своя гол. Али Соу вкара в трети пореден кръг, този път с глава след центриране от статично положение. Твърде малко и твърде късно.