ЦСКА и "Левски" изиграха Вечно дерби, което определено не разочарова и оправда очакванията на феновете.

Но пък завърши без победител - 1:1 пред около 30 000 фенове по трибуните на Националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Така домакините нямат загуба вече в седем последователни мача, но пък прекъснаха серията си от пет последователни шампионатни успеха. Гостите пък не успяха да запишат победа във втори пореден двубой.

ЦСКА влезе в мача с преса дълбоко в противниковата половина, докато "Левски" търсеше начин да я преодолее, разчитайки на контраатакуваща игра. Именно домакините създадоха първата по-добра ситуация в мача, която завърши с топката в мрежата на Пламен Андреев, но не и с "червена" радост.

Снимка: Bulphoto

"Сините" продължавах да опитват да изнасят топката по земя, макар че видимо това не се получаваше, а в 17-ата минута след грешка, породена от натиска на съперника, Дюкенс Назон прати топката във вратата, след като принуди Андреев да сбърка. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Действията продължиха да са предимно около наказателното поле на символичните гости, но все така без голови възможности.

"Левски" постепенно стабилизира представянето си и в 33-ата минута при центриране от фаул Бусато спаси изстрел на Андриан Краев от няколко метра, но дори и да се бе стигнало до гол, преди това имаше нарушение на Кристиан Димитров. Уелтон бе моторът за гостуващия тим в предни позиции и почти всичко интересно се случваше след пробиви отляво. В 40-ата минута бразилецът размина двама защитници на съперника и центрира, а сантиметри разделика Рикардиньо от попадение.

Снимка: БТА

Голът все пак се случи и бе за "сините" - в 42-ата минута Цунами центрира отляво, докато Уелтон бе паднал на земята, а Роналдо се извиси над бранителите в червено, за да вкара с глава за 1:0 с точен удар от десетина метра. Първи точен изстрел в мача въобще и първи гол. Грешка на Андреев в добавеното време можеше да струва скъпо на неговия тим. Младокът увисна при центриране, Махмутович отклони топката, но Димитров отстрани опасността току пред гол линията.

По време на почивката по трибуните се разрази война с пиротехнически средства - двете агитки си разменяха изстрели с ракети, а това доведе до намесата на линейка и навлизането на множество полицаи по пистата на стадиона.

Снимка: БТА

Уелтон за пореден път елиминира без затруднения противников играч и излезе сам срещу Бусато, който обаче скъси добре дистанцията и затвори ъгъла си, отразявайки изстрела на сънародника си в 47-ата минута.

Две по-късно ЦСКА изравни. Капитанът Юга даде отличен извеждащ пас от дълбочина, Андреев и Димитров не се разбраха и почти се сблъскаха, а Джонатан Линдсет изигра ситуацията търпеливо и от малък ъгъл прати топката в опразнената врата - 1:1 в 49-ата минута.

Секунди след изравнителното попадение "армейците" пропуснаха да стигнат до обрат. Хаосът в защитата на "Левски" бе пълен и Майкъл Естрада изскочи зад отбраната, но предпочете да комбинира с Дюкенс Назон, ан е да стреля и Жереми Петрис предотврати сигурен гол с намеса в последния момент.

Окрилени от гола, домакините видимо вдигнаха оборотите и пак заиграха със самочувствието, демонстрирано през голяма част от първото полувреме.

Постепенно обаче темпото спадна, а след час футбол резултатът остана непроменен - 1:1.

В 67-ата минута Краев стреля от дистанция, но покрай вратата на Бусато, а в ответната атака Назон стори нещо сходно, но от по-малко разстояние, като топката мина на сантиметри от дясната греда на Андреев.

Четвърт час преди края напрежението между играчите на терена ескалира и след спречкване в наказателното поле на ЦСКА се стигна до общо четири картона за играчи и на двата тима.

В петминутното продължение интересни ситуации не липсваха. Резервата Фаетон даде свежест на атаката на своя тим и изпробва бдителността на Андреев със силен удар с десния крак в 91-ата минута. Малко след това Николай Костов пък извади Джавад Ел Джемили, който влезе на терена едва десетина минути по-рано.

Роналдо пък не успя да се превърне в герой за своите - при изсипана топка в 96-ата минута той остана сам на далечната греда и шутира от малък ъгъл, ала Бусато спаси.

След днешния резултат двата отбора остават разделени от две точки в класирането - ЦСКА е трети с 25, а "Левски" е на четвърто място с 23.

По-късно днес пък някой от лидерите - Локомотив (Пловдив) (29) и Черно море (28), може да се откъсне още повече пред преследвачите си. Двата тима излизат в директен мач помежду си на стадион "Тича" във Варна.