Манчестър Юнайтед спечели дербито срещу Тотнъм с 3:2, като по този начин сложи край на серията си от два поредни кръга без успех в Премиър лийг. В основата на триумфа бе вездесъщият Кристиано Роналдо, който отчая лондончани с хеттрик и така се реваншира пред фенове и съотборници за поведението си миналата седмица, когато бе дербито с Манчестър Сити.

Тогава португалецът бе оставен резерва и в крайна сметка дори не остана на стадиона, за да изгледа мача.

37-годишният ветеран даде преднина на “червените дяволи” с невероятен гол от далечна дистанция, откривайки резултата след само 12 минути футбол.

“Шпорите” възстановиха равенството чрез своята звезда Хари Кейн, който се разписа от дузпа в 35-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на Алекс Телеш.

Радостта на гостите бе кратка, защото само три минути след изравнителния гол, Кристиано пак върна Юнайтед напред, този път отбелязвайки с глава сле центриране на Джйедън Санчо.

След почивката имаше около четвърт час затишие, след което последваха десетина доста активни минути и за двата отбора, белязани от пропуски на Деян Кулушевски за Тотнъм и Роналдо за Юнайтед.

В 72-ата минута на двубоя капитанът на домакините Хари Магуайър вкара, но в собствената си врата - 2:2, след като заби неспасяемо в мрежата центриране на Серхио Регийон.

Десет минути по-късно Кристиано отново вкара с глава, този път след корнер, изпълнен от Телеш. Това е първият му хеттрик в Премиър лийг от почти 15 години насам.

С трите точки Юнайтед излезе четвърти и има общо 50, докато Тотнъм е седми с 45.