Франция стигна до много измъчена победа с 2:1 срещу Австралия в Казан на старта на Световното първенство в Русия.

"Петлите" изиграха слаб мач и не оправдаха очакванията за твърд фаворит в срещата. Те изглеждаха мудни и им липсваше креативност в хода на почти целия мач, но късметът ги покри 10 минути преди края.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ >>>

СТАТИСТИКА>>>

Всичко по-интересно се случи във второто полувреме, когато Франция откри с дузпа, отсъдена след видео повторение. Минути след това "кенгурата" изравниха също с наказателен удар, а в края гол с рикушет донесе победата на европейците.

Срещата започна с по-активна игра на французите, което бе логично. Удар на Мбапе в от малък ъгъл в началото бе спасен от Матю Райън.

Само че живецът в играта на "петлите" рязко спадна и в 17-а минута Уго Лорис трябваше да показва рефлекса си след отклонена топка от съотборника му Корентен Толисо.

До края на полувремето австралийците се чувстваха много комфортно и със здрава мъжка игра спираха набезите на техничните си съперници, които видимо се затрудняваха да притеснят Райън.

Дори в края на полувремето "озитата" създадоха напрежение в противниковото наказателно поле.

Втората част също започна в бавно темпо. В 54-а минута обаче Гризман падна за дузпа след съприкосновение с Джошуа Рисдън, но реферът от Уругвай не отсъди такава.

Секунди по-късно обаче се възползва от видео повторение и правилно намери основание да промени решението си, тъй като контакт имаше. Потърпевшият нападател на "Атлетико" се нае с изпълнението и откри резултата.

Само четири минути по-късно обаче и Австралия получи дузпа. Самуел Умтити без основателна причина игра високо с ръка след центриране от фаул. Капитанът на "кенгурата" Миле Йединак възстанови равенството от бялата точка.

След това французите отново не показаха нищо в атака, но късметът ги покри в 81-а минута. Отклонена топка от Пол Погба рикушира в крака на Азиз Бешич, след което срещна горната греда и топна на сантиметри зад гол линията. Попадеието бе записано на французина.