Борусия (Дортмунд) напълно очаквано разгроми последния в класирането Падерборн с 6:1 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Така "жълточерните" запазиха наглед минималните си шансове да се борят за първата позиция с Байерн. Пет кръга преди края на първенството, баварците имат комфортна преднина от 7 точки.

Успехът на Борусия дойде след шеметно второ полувреме със седем гола, след като двата тима донякъде иненадващо се оттеглиха при нулево равенство на полувремето.

Гостите от Дортмунд така и не намираха път през сгъстената отбрана на Падерборн, а и подходиха наглед доста лежерно към мача. През второто полувреме обаче играчите в жълти екипи значително вдигнаха оборотите, като това веднага даде резултат.

След няколко пропуска от чисти позиции, Торган Азар успя да открие. Белгийският национал бе на точното място, за да засече отбитата от вратаря топка.

Още в следващата атака Джейдън Санчо получи пас на празна врата от Юлиан Бранд и без проблем удвои, с което сякаш реши мача.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Борусия обаче отново намали оборотите, което позволи на Падерборн да развие няколко чудесни атаки. Гол на домакините бе отменен, а в 72-ата минута съдията отсъди дискусионна дузпа за игра с ръка на Емре Джан в наказателното поле.

Уве Хюнемайер отбеляза наказателния удар и върна Падерборн в мача.

Това обаче продължи по-млако от две минути, защото Джейдън Санчо бързо вкара за 3:1 в полза на Борусия.

До края на мача тимът от Дортмунд започна да се забавлява и вкара още три попадения. Джейдън Санчо оформи своя хеттрик, Ашраф Хакими също се разписа, както и ветеранът Марсел Шмелцер.

За Шмелцер, който има 256 мача в Бундеслигата за Борусия, това бе е едва трети гол.

В ранният мач от днешната програма, другият отбор с име Борусия, но от Мьонхенгладбах, победи с 4:1 гостуващия Унион (Берлин).