Виляреал поднесе втора огромна изненада в Шампионската лига, класирайки се за полуфиналите. След като взеха скалпа на Ювентус, играчите на Унай Емери сториха същото и с друг от фаворитите за трофея - Байерн (Мюнхен).

На реванша в Германия "Жълтата подводница" измъкна 1:1 с късен гол и това й беше достатъчно за продължаване напред, след като бе спечелила първия двубой в Испания с 1:0.

ВИДЕО от най-интересните моменти може да видите на MAXSport.live

И въпреки че баварците бяха пълни господари на терена, накрая гостите ликуваха за кеф на 1500-те си фенове на трибуните на "Алианц Арена". Стадионът е за над 70 хиляди и цялото население на градчето, от което идва отборът-победител, се събира в него. То е 50-хилядно...

Още в началните минути от двубоя феновете на Байерн надъхаха своите любимци със спираща дъха хореография в памет на легендата Герд Мюлер.

Getty Images

Първото полувреме не изобилстваше от положения, като най-спорната ситуация бе свързана с Роберт Левандовски. Звездата на Байерн изрита с бутоните в глезена Раул Албиол и логично получи жълт картон. След няколко минути полякът отново направи подобно нарушение.

От Виляреал протестираха за втори жълт, съответно червен картон, но главният съдия Славко Винчич не беше толкова строг и остави численото равенство непокътнато.

До почивката пресата и натискът на Байерн не доведе до сериозни опасности за Руи. Гостите се бранеха добре и успяваха да неутрализират противника си, като дори организираха няколко опасни контраатаки.

В началото на второто полувреме Байерн вдигна оборотите и натика съперника си в наказателното му поле.

Така логичното се случи в 52-рата минута, когато Виляреал сбърка при изнасянето на топката, Томас Мюлер намери Левандовски и той откри резултата.

След попадението Байерн продължи да бъде по-активният тим на терена, а Виляреал се опитваше да играе на контраатаки.

По всичко изглеждаше, че мачът ще отиде в продължения, когато в последната минута на редовното време Виляреал нанесе своя удар.

Чуквуезе получи добър пас и с първия си точен изстрел в мача гостите успяха да елиминират един от големите фаворити за трофея.

Това е втори пореден сериозен скалп за "Жълтата подводница", след като на 1/8-финалите тимът на Унай Емери се справи и с Ювентус.

И любопитното е, че Виляреал е отборът от най-малкия град в цялата Шампионска лига, но това не му попречи да стигне до полуфиналите и дори да мечтае за нещо още по-голямо.

Там "жълтото чудо" чака победителя от двойката Ливърпул - Бенфика. Реваншът е в сряда, а в Лисабон английският тим спечели с 3:1.