Манчестър Юнайтед беше на път да се издъни още в първия мач от новия сезон във Висшата лига, но успя да спечели с 1:0 домакинството си на Фулъм.

Дебютен гол на новото попълнение Джошуа Зиркзе в 87-ата минута донесе трите точки за "червените дяволи" на Ерик Тен Хаг.

Привлеченият от Болоня през лятото нападател влезе като резерва и по техничен начин вкара топката след центриране на Алехандро Гарначо. Юнайтед започна мача с фалшива деветка в лицето на Бруно Фернандеш на върха на атаката, но португалецът направи два големи пропуска, а гостите от Фулъм също пропуснаха добри възможности преди гола на съперника им.

За Юнайтед дебютираха още двама футболисти - тези, които бяха привлечени от Байерн Мюнхен. Нусаир Мазрауи започна като титуляр, а Матайс Де Лихт влезе като резерва малко преди края.

Мачът беше много динамичен, като първият шанс се откри пред Фулъм в 13-ата минута, когато Андре Онана направи добро спасяване след опасен удар на Кени Тете.

В 29-ата минута дойде първият голям пропуск на Бруно Фернандеш, като ударът му бе спасен от Бернд Лено. Германският страж даде грешен пас и възможността се отвори заради него. Пет минути по-късно Бруно направи същия пропуск след изключителен пас на Каземиро.

През втората част Лено направи трето впечатляващо спасяване, този път след удар на Мейсън Маунт, дошъл след пробив на Маркъс Шрафорд.

След час игра Фулъм стана по-опасният отбор от двата. Родриго Мунис изпълни задна ножица, при която топката рикошира в Коби Мейно и Андре Онана едвам успя да избие в аут. Последваха две много опасни контра атаки на лондончани с числено предимство, при които съответно Хари Магуайър и Лисандро Мартинес се намесиха ключово.

Радостта за Юнайтед дойде в 87-ата минута, когато Бруно свърши перфектна работа на фланга, а след това подаде на Зиркзе. Нидерландецът прати топката на другия фланг, а оттам Гарначо центрира, за да може бившият играч на Болоня да отклони технично в далечния удар за 1:0.

В добавеното време "червените дяволи" направиха потресаващ пропуск, когато Рашфорд подаде на Гарначо, а аржентинецът не уцели вратата. Двамата нападатели бяха сами срещу вратаря Лено.