След като записа само един успех за 32 мача през миналия сезон, но успя да се спаси, отборът на "Витоша" (Бистрица) започна новия шампионат с победа.

Бистричани се наложиха с 2:1 над "Дунав" (Русе) в откриващия мач на сезон 2018/2019 г.

Русенци успяха да открият в началото на мача, но бърз обрат в началото на втората част донесе трите точки за "Витоша".

Снимка: БТА

Двубоят започна вихрено за гостите от Русе, които откриха още в 4-та минута.

Играещият под наем от "Лудогорец" Светослав Ковачев, който остави отлични впечатления, отправи удар към вратата на бистричани, вратарят Николай Георгиев не успя да улови и притичалият Ахмед Ахмедов откри.

Опасностите за "Дунав" идваха от Ковачев, а нов негов удар рикошира и попадна в Коконов, който стреля неточно.

Първата опасна ситуация за домакините от Бистрица дойде в средата на полувремето, когато Стефан Христов намери Наско Милев на отлична позиция, но младият нападател пропусна.

До края на първата част "Витоша" търсеше по-настоятелно гола, а "Дунав" контраатакуваше, предимно чрез Светослав Ковачев.

В 39-та минута удар на Георги Купенов бе блокиран от бранител на "Дунав" точно пред голлинията, с което преднината на русенци се запази.

В началото на втората част "Витоша" погледна по-смело към вратата на гостите. Наско Милев имаше добър шанс с глава, но пропусна.

В 62-та минута, след неразбирателство в отбраната на русенци, Наско Милев успя да се пребори за топката, чукна я покрай вратаря, а той го фаулира.

Съдията посочи бялата точка, а зад топката застана потърпевшият и не сгреши.

След изпълнението на начален удар гостите сбъркаха, последва атака за "Витоша", след която домакините стигнаха до пълен обрат.

Георги Амзин намери непокритият Стефан Христов, който вкара за 2:1.

До края на мача Дунав се опита да стигне до равенството и на два пъти бе много близо, след като в тези случаи гредите помогнаха на домакините. Първо удар с глава на Ахмедов се удари в напречния стълб, а малко по-късно същото се случи и с далечен удар на Борислав Балджийски.

Резултатът се запази до края, а мачът завърши с грозни сцени, довели до три червени картона.

В следващия кръг "Витоша" посреща гранда ЦСКА, докато "Дунав" е домакин на "Ботев" (Враца).