Арсенал тръгна с победа в новия сезон във Висшата лига, която отново ще опита да спечели след 20-годишна пауза.

Вицешампионите от последните два сезона спечелиха с 2:0 у дома срещу Уулвърхемптън на старта, като Кай Хаверц преди почивката и Букайо Сака след нея вкараха головете.

Германецът Хаверц откри с глава, изпреварвайки вратаря Жозе Са в 25-ата минута, а в 74-ата Сака по типичен начин се измъкна отдясно и стреля остро с левачката в близкия ъгъл.

Гостите рядко стигаха до голови ситуации, но в края на първата част имаха идеална такава - вратарят на Арсенал Давид Рая спаси с една ръка удар с глава отблизо.

Нюкасъл победи новака Саутхемптън с 1:0, след като Жоелингтон вкара в последните секунди на първото полувреме. Още в 27-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Фабиан Шер бе изгонен за удар с глава срещу Бреретон Диас от гостите. Повторенията показаха, че чилийският национал преиграва категорично и решението е много пресилено.

Евертън тръгна кошмарно - 0:3 у дома от Брайтън, след голове на Кайру Митома, Дани Уелбек и Симон Адингра. Ветеранът Ашри Йънг бе изгонен, за да направи откриващия ден на сезона за домакините още по-лош.

Нотингам завърши 1:1 у дома с Борнемут в другия мач от 17:00 часа. Домакините вкараха чрез Крис Ууд преди почивката, а пет минути преди края Антоан Семеньо изравни. Но бразилският лидер на Форест Данило бе изнесен с контузия, която изглеждаше да е много тежка.