Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) продължиха негативните си серии без победа в efbet Лига след равенство 0:0 на стадион "Христо Ботев".

Двата тима далеч не се намират в най-добрата си форма и го показаха в 12-ия кръг, като головите положения пред двете врати бяха кът. Все пак врачани на Христо Янев повече могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, след два по-значими пропуска през втората част.

Равенството оставя Ботев без победа в шест поредни мача (0-3-3), като тимът е на незавидната предпоследна 15-а позиция с девет точки.

Локо пък игра за първи път след раздялата с Любослав Пенев и бе воден от Христо Златински и Димитър Палазов. "Смърфовете' днес също не впечатлиха и тяхната серия без победа набъбна също на шест мача (0-3-3).

Първата част беше може би най-скучната през сезона в efbet Лига, тъй като двата отбора отправиха само един удар и той бе на сметката на Мартин Петков от Локо в 45-ата минута.

През втората част няколко грешки донесоха голови положения. Ботев получи такова в 52-ата минута, когато Брайън Переа пусна към Даниил Кондраков, за да се стигне до неточен удар.

За Локо шансът дойде в 70-ата минута, когато Калоян Костов стреля с глава след корнер и пропусна.

До края домакините имаха нови два добри шанса. В 74-ата минута Луков спаси удар на Браян Переа, а малко след това Хуан Переа уцели греда. В самия край Мартин Смоленски беше изведен на чиста позиция, но се забави и ударът му по земя мина покрай гредата. Златен шанс да бъдат откраднати точките.