Япония и Сенегал изиграха страхотен мач от Група "H" на Световното първенство, завършвайки 2:2 в Екатеринбург.

Така двата тима събраха по 4 точки и ще останат на първите две позиции в класирането след тази вечер, независимо от резултата на мача между Полша и Колумбия.

Срещата бе много атрактивна и равностойна и не оправда очакванията за предпазливи действия. Двата тима се хвърлиха в атака още от самото начало и запазиха високото темпо до самия край на двубоя.

Сенегал по веднъж повеждаше в хода на двете полувремена и азиатският им съперник успяваше заслужено да изравни. Африканците, подобно на първия си мач, имаха превъзходство във физическите дуели, но скоростта на съперника им създаде проблеми.

Японците превъзхождаха и във владението на топката от самото начало. Сенегал обаче поведе с първата добра ситуация в мача в 12-а минута. Звездата на "Ливърпул" Садио Мане откри след лоша намеса на вратаря на азиатците Еиджи Кавашима.

В 34-а минута добрите действия на самураите възстановиха равенството. След страхотна игра на Юто Нагатомо между двама защитници, Такаши Инуи вкара с хубав диагонален фалцов удар.

Пет минути преди края на полувремето Мбайе Нианг се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Оттеглянето на почивка при равенство бе закономерно.

През втората част Япония преимуществено бе по-добрият отбор и направи няколко страхотни контраатаки. При една такава в 65-а минута нов удар на Такаши Инуи срещна напречната греда на Кадим Ндиайе.

Само че Сенегал удари в 71-а минута. Много добре конструирана атака завърши с бомбен истрел на Муса Уаге и африканците отново поведоха.

Шест минути по-късно обаче японцците изравниха за втори път. Опитният Кейсуке Хонда прониза вратата на съперника след пас на Инуи. На вратата нямаше страж, тъй като секунда преди това Ндиайе излезе и не успя да избие центрираната топка. Голът направи Хонда най-резултатният азиатец на световни първенства с 4 попадения.

До края преобладаваха сблъсъците, които донесоха три жълти картона, както и желанието да не бъде допуснат фатален трети гол, от който и да е от отборите.