Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Това стана факт благодарение на най-зиразрителната победа на клуба откакто Ерик тен Хаг е мениджър на "червените дяволи" - 7:0 срещу третодивизионния Барнзли на "Олд Трафорд".

Трима футболисти вкараха по два гола - Маркъс Рашфорд, Алехандро Гарначо и Кристиан Ериксен, докато Антони се задоволи "само" с едно попадение.

Гарначо добави и две асистенции, колкото направи и капитанът Бруно Фернандеш, а Тен Хаг определи представянето на своите като "перфектно".

Това е най-голямата победа на Юнайтед от февруари 2021 година насам, когато по време на все още върлуващата към онзи момент пандемия от COVID-19, Саутхемптън бе разбит с 9:0 пред празни трибуни.

"За момчетата определено бе перфекетн мач. Направихме всичко, което бяхме планирали, за да стигнем до следващия кръг, забавлявахме феновете и разботихме върху играта си, така че сме доволни", каза нидерландският мениджър след убедителния триумф.

Рашфорд вкара в 16-ата и 58-ата минута, Антони реализира дузпа в 35-ата, Гарначо се разписа в продължението на първото полувреме, както и в 49-ата минута, докато Ериксен грабна два бързи гола в рамките на 4 минути между 81-ата и 85-ата.