Барселона отпадна в елиминациите на Лига Европа за втори пореден сезон. След като преди година каталунците бяха изхвърлени на четвъртфинал от Айнтрахт (Франкфурт), тази година те бяха елиминирани от Манчестър Юнайтед в плейофния кръг на надпреварата.

"Червените дяволи" надиграха испанския гранд с 2:1 (общ резултат 4:3) на "Олд Трафорд" и така продължават напред към следващата фаза, а за футболистите на Шави остава да се концентрират върху остатъка от годината в Испания.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Барса поведе в 18-ата минута чрез Роберт Левандовски, който бе точен от дузпа. Тя бе отсъдена за фаул на Бруно Фернандес срещу Алехандро Балде, а полската голова машина отбеляза своя гол №99 в европейските клубни турнири.

До почивката единственият по-добър шанс бе за гостите - след като Де Хеа сбърка при изнасянето, но Сержи Роберто не успя да реагира достатъчно бързо.

След почивката обаче Юнайтед се втурна мощно напред и изравни почти мигновено. Фред бе точен в 47-ата минута, като любопитното в случая бе, че той отбеляза след изстрел... с кората си.

Около 60-ата минута съдията предотврати масово меле след неспортсменска проява на Бруно, изритал топката в падналия на земята Де Йонг. По-малко от четвърт час след това Юнайтед стигна до обрат, след като Антони се разписа с диагонален изстрел.

Унион (Берлин) пък изхвърли нидерландския шампион Аякс след победа у дома с 3:1. Германците бяха убедителни срещу именития си съперник и така подгряха с победа за неделното дерби с Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата.