Манчестър Юнайтед се завърна на сцената на Висшата лига с победа след пауза от месец и половина заради прекъсването за Мондиал 2022.

"Червените дяволи" рутинно надделяха у дома над Нотингам Форест, един от новаците в елита - 3:0.

Два ранни гола на Маркъс Рашфорд в 19-ата и Антони Марсиал в 22-рата минута дадоха достатъчно солиден аванс на домакините, с което всякаква съпротива на Форест падна.

Гостите опитваха да играят и атакуват, въпреки че бяха надиграни категорично. И дори успяха да вкарат топката във вратата на Давид де Хеа, но попадението бе справедливо отменено заради засада след намеса на системата ВАР.

Разбира се, Юнайтед имаше далеч повече опасни ситуации, можеше да вкара и още голове, но чак в 87-ата минута Фред успя да намери мрежата след хубав пас на сънародника му Каземиро.

Така "дяволите" са пети с 29 точки, на една зад четвъртия Тотнъм, но и с мач по-малко от "шпорите". На върха е Арсенал с 40 точки.

Следващият двубой на Юнайтед е на 31 декември, току преди Нова година - като гост на Уулвърхемптън.

Любопитно, това бе първи двубой в шампионата от 23 години за два от английските клубове, печелили Купата на европейските шампиони.

Юнайтед го е правил три пъти, а Форест - в два случая.

Гостите се върнаха в елита след изгнание, започнало през далечния сезон 1998-99 г., а тогава, в последната си среща с тима от Манчестър, инкасираха поражение с 2:8.