Манчестър Юнайтед спечели изключително важна победа с 2:0 срещу Уулвърхмптън и направи голяма крачка към основната цел - да запази мястото си в Топ 4.

В мач от 36 кръг на Висшата лига "Червените дяволи" нямаха особени проблеми в домакинството си на "вълците" и заслужено взеха ключови 3 точки.

Така тимът на Ерик тен Хаг вече има 66 и е на 4 пред петия Ливърпул в битката за място в зона Шампионска лига. Нещо повече - Юнайтед се възползва по отличен начин от грешната стъпка на Нюкасъл, който стигна само до 2:2 срещу Лийдс, и изравни по точки "свраките", които все пак успяват за удържат третата позиция заради по-добрата си голова разлика.

На "Олд Трафорд" Юнайтед бе задължен да спечели след двете поредни загуби и още от началните минути притисна съперника, като успя да поведе в резултата чрез Марсиал след малко повече от половин час игра. През втората част Уулвс направи сериозен опит да стигне поне до точката, но в последните секунди Гарначо уби устрема им с втори гол за "дяволите".

В същото време намиращият се в сериозна криза Челси продължи с разочароващото си представяне. Тимът на Франк Лампард стигна само до 2:2 срещу борещия се за оставане в елита Нотингам Форест и запазва незавидното 11-о място в класирането. Нотингамци пък са 16-и - на 3 точки над опасната зона.

Днешните мачове определиха и кой ще е първият сигурен изпадащ. Това е Саутхемптън, който загуби с 0:2 домакинството си на Фулъм и остава на дъното, като вече няма дори математически шансове да се спаси.