Байерн Мюнхен показа, че изобщо не смята да слага край на доминацията си в германския футбол.

Въпреки че баварците имаха сериозни трудности през сезона в Бундеслигата, правят мощен финален спринт и са много близо до 11-ата си поредна шампионска титла.

В мач от 32 кръг тимът на Томас Тухел унищожи с 6:0 борещия се за оставане в елита Шалке и увеличи на 4 точки аванса си пред преследвача Борусия Дортмунд. "Жълто-черните" обаче могат отново да се доближат на точка, ако по-късно тази вечер спечелят двубоя си с Борусия Мьонхенгладбах.

Getty Images

На стадион "Алианц Арена" Байерн изигра впечатляващ мач, в който тотално смаза съперника. И още след първото попадение на капитана Томас Мюлер в 21 минута единственият въпрос бе не дали домакините ще спечелят двубоя, а с каква разлика ще го направят.

Джошуа Кимих удвои от дузпа до края на първата част, а след почивката Серж Гнабри добави още 2 попадения.

А последните удари срещу безззащитните гости нанесоха Матис Тел и Нусаир Мазрауи.

С тези три точки хората на Томас Тухел събраха 68 и ако спечелят оставащите два мача до края, със сигурност ще си гарантират титлата.

Шалке пък остава с 30 точки, които му отреждат място в зоната на изпадащите.