Манчестър Сити записа трета поредна победа в градското дерби срещу Юнайтед, а в архитект на успеха с 3:1 се превърна Фил Фоудън. Юношата на "гражданите" вкара два от трите гола за своя тим, с които бе осъществен обрат през второто полувреме, след като преди почивката "червените дяволи" бяха повели в резултата благодарение на страхотен изстрел на Маркъс Рашфорд.

Шампионите на Англия и Европа изостанаха в резултата за дванадесети път през сезона, след като Рашфорд изведе гостите напред в резултата преди да са минали и 10 минути. Дълга топка от Онана бе овладяна от Бруно Фернандеш, а след това десетката на Юнайтед вкара първия гол за вечерта с невероятен изстрел извън наказателното поле, попаднал точно под гредата на Едерсон - 1:0 в 8-ата минута.

Повече голове до почивката нямаше, а най-сериозната ситуация бе пропуск на Ерлинг Холанд, който от няколко метра не стреля във вратата, а над нея. Очаквано след получения гол домакините натиснаха много сериозно съперника, но без успех.

Десет минути след подновяването на играта Фил Фоудън вкара първия от двата си гола. Той проби навътре и със също толкова впечатляващ шут като този на Рашфорд не остави шансове за Онана - 1:1.

Фоудън грабна и втория си гол за вечерта, материализирайки преимуществото на Сити през втората част. Юношата на клуба разигра чудесно двойно подаване с Хулиан Алварес, а след това с премерен удар по земя прати топката в далечния ъгъл на Юнайтед - 2:1 в 80-ата минута.

Във втората от осемте минути добавено време Холанд се реваншира за фрапантния си пропуск през първото полувреме и от по-трудна ситуация вкара третия гол за вечерта, за да оформи крайния резултат - 3:1.

Oт началото на миналия сезон Фоудън и Холанд имат по шест вкарани гола срещу големия местен съперник.

Така Сити пак е само на точка от лидера Ливърпул - 62 срещу 63 за мърсисайдци и надпреварата на върха продължава с пълни сили.