Манчестър Юнайтед спечели първата си победа в Премиър лийг от близо двадесет дни насам. “Червените дяволи” надвиха Нюкасъл с 3:1 у дома, след като в предходните два кръга неизменно записваха равенства - първо с Евертън, където изпуснаха успеха в последната секунда, а после и с опашкаря Уест Бромич.

Двата отбора си размениха по един гол в заключителния четвърт час на първото полувреме, като Маркъс Рашфорд откри е в 30-ата минута, а шест по-късно Алан Сен-Максимен възстанови равенството. Голове на Даниел Джеймс и Бруно Фернандеш (от дузпа) след почивката узакониха триумфа на домакините, като Бруно асистира на Джеймс за втория гол.

Въпреки успеха разликта между Юнайтед и градския съперник Сити остава 10 точки, като “червените” са втори в класирането. Нюкасъл пък се намира точно над чертата на зоната на изпадащите, само на три точки от Фулъм. Днешната загуба бе седма за “свраките” в последните им десет двубоя.