Ювентус спечели Дерби Д'Италия триумфирайки с 1:0 над големия съперник Интер и то на "Сан Сиро" в мач от 27-ия кръг на италианската Серия "А".

"Бианконерите" стигнаха до успеха благодарение на попадение от сърбина Филип Костич в 23-ата минута.

Това беше първи мач от общо три, които тези два съперника ще се изиграят до края на сезона, като предстоят две полуфинални битки в турнира за Купата на страната.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

За Интер загубата е трета в последните четири кръга, като в този период тимът падна още от Болоня и Специя.

Наказаният с отнемане на точки Ювентус отново повежда в битката за седмото място, като вече има 41 точки и води с три на Удинезе.

Попадението днес за отбора Масимилиано Алегри реализира Костич с много прецизен удар по земя с левия крак след асистенция на Адриен Рабио.

Голяма заслуга за крайния резултат има и Войчех Шчесни, който направи няколко страхотни спасявания на вратата на гостите - след удари на Ромелу Лукаку и Николо Барела през първото полувреме.

През второто Интер така и не успя да натисне по-сериозно съперника, и логично загуби. "Нерадзурите" остават трети в таблицата с 50 точки.