Лацио триумфира над Рома на "Стадио Олимпико" с 1:0 и спечели голямото дерби на Рим за втори път през сезона.

"Орлите" на Маурицио Сари постигнаха дубъл и се наместиха на второто място с 52 точки, с две повече зад третия Интер, който тази вечер приема Ювентус.

Рома, която бе без треньора си Жозе Моуриньо заради наказание, остана пети с 47 точки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ РИМСКОТО ДЕРБИ >>>

Класирането обаче далеч не бе най-важната цел за двата римски гранда, които дадоха всичко за победата, а крайният резултат бе решен от три ключови момента.

В първия от тях в 32-ата минута бразилският бранител Роджър Ибанез получи втори жълт картон, след като спъна ненужно Сергей Милинкович-Савич.

Лацио игра над 60 минути с човек повече и се възползва в 65-ата минута, когато Матия Дзакани получи пас и матира Руй Патрисио с прецизен диагонален удар по земя.

Рома можеше да изравни малко след това, но попадение беше отменено заради засада на Крис Смолинг.

В друг мач от днес Наполи затвърди лидерската си позиция с ново шоу на Виктор Осимен и компания. Нападателят вкара две попадения при гостуването на Торино, спечелено с 4:0.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА НА НАПОЛИ >>>

По един гол добавиха Квича Кварацхелия и Тангуй Ндомбеле. Така Наполи вече има 71 точки и води с 19 на Лацио.