Ювентус мина на първа скорост през Каляри с 3:1 в Серия А, като докосна историческо постижение и... ядоса треньора си Макс Алегри.

Преди двубоя президентът на клуба Андреа Аниели връчи на Кристиано Роналдо фланелка с номер 400 на гърба и неговото име. Символен подарък за постигнатите миналата седмица феноменални 400 гола в петте топ първенства на Европа.

Минути по-късно стадионът отново аплодираше. Паоло Дибала даде перфектния старт с попадение в 42-рата секунда за 1:0.

Юве обаче изобщо не мислеше да громи гостите, като на моменти играта дори изтръгна дюдюкания от публиката. Каляри изравни с гол на Жоао Педро в 36-та минута, за да си вкара Филип Бърдарич автогол 120 секунди по-късно и отново да даде аванс на шампиона.

В 87-ата минута Хуан Куадрадо довърши гостите за 3:1.

"Неприемливо, не направихме достатъчно - ядосваше се Алегри след мача. - Победата е чудесен резултат, но играта не ми хареса и няма да приема да занижаваме стандартите си."

Юве е с 31 точки от 33 възможни след 11 кръга (10 победи и реми), с което изравни рекорда за най-добър старт в историята на Серия А. Той е поставен със същия актив от Рома (2013/2014 г.) и Наполи (2017/2018), като по ирония на съдбата, и двата тима не печелят титлата в тези сезони!

Сега обаче е трудно да видим такъв сценарий. Юве води с 6 т. пред Интер и Наполи, а четвъртият Милан е на 13 точки...