Нова страница в историята на италианския национален отбор бе отворена вчера, след като трета генерация от една фамилия игра за Скуадрата.

23-годишният Даниел Малдини, син на Паоло и внук на легендарния и вече покоен Чезаре, записа дебют с фланелката на "Скуадрата" при снощната победа с 4:1 над Израел в Лигата на нациите.

Нападателят на Монца се появи на терена на стадион "Фриули" в Удине в 73-ата минута и само шест по-късно бе в основата на четвъртия гол на домакините.

Баща му Паоло, който има 126 мача за Италия и носеше капитанската лента, и майка му Адриана бяха на трибуните, за да го подкрепят. Дядо му Чезаре, в чиято славна визитка има 14 участия за "Скуадрата" като футболист и 2 години като селекционер, почина преди 8 години, когато Даниел вече блестеше в школата на Милан.

"Посвещавам този дебют на семейството, приятелите и всички, които ме обичат. Надявам се да донеса още класа в отбора, макар че има предостатъчно. Искам да помагам с каквото мога" заяви след мача Даниел Малдини. - Щастлив съм, че родителите ми дойдоха тук. Беше страхотна, положителна емоция. Много се радвам, че играх и че срещата мина добре. Опитвам се да помогна с каквото мога", добави той.

Италия, която е на първо място в своята група с 10 точки от четири мача, гостува на Белгия и приема Франция в следващите мачове от турнира през ноември.