Световният шампион Аржентина не впечатли на старта на квалификациите за Мондиал 2026. "Гаучосите" победиха с минималното 1:0 Еквадор на стадион "Монументал" в Буенос Айрес, но предложиха постна продукция на феновете.

За цялата първа част Аржентина не отправи нито един удар към противниковата врата, а през вторара отново продукцията бе далеч от желаното.

Но когато имаш Меси в състава, миг на гениалност може да се окаже достатъчен за победата. Както и стана.

В 78 минута суперзвездата изпълни по брилянтен начин фаул, като прати топката неспасяемо във вратата. По този начин Лео Меси вкара своя 29-и гол в квалификационната фаза, изравнявайки Луис Суарес като най-добър голмайстор на този етап.

До края на мача "гаучосите" можеха да добавят и второ попадение на сметката си, но Анхел ди Мария пропиля добра възможност, шутирайки встрани от вратата, а в добавеното време Есекиел Паласиос тества рефлексите на Галиндес, който се прояви с блестяща намеса и опази вратата си.

Все пак Аржентина успя да постигне своето и записа първи три точки в актива си. Следващият мач на тима е гостуване на Боливия на 12 септември.

Еквадор пък може да съжалява, че не измъкна нещо от този мач, като си тръгва с наведена глава преди домакинството си на Уругвай на 13 септември.