Виляреал спечели като гост на Барселона за първи път от 14 години насам. “Жълтата подводница” торпилира каталунците на легендарния им стадион след успех с 2:0, благодарение на който футболистите на Унай Емери се класираха за Лигата на конференциите. За домакините срещата беше без значение, защото те така или иначе бяха недосегаеми на втората позиция в класирането, но със сигурност феновете искаха малко повече от футболистите на Шави в последното им домакинство за сезона.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Барса пропусна доста положения през първото време и по пътя на логиката се случи най-очакваното - гостите удариха първи. Това стана факт в 41-ата минута, когато Дани Парехо изведе Алфонсо Педраса сам срещу Марк-Андре тер Щеген с хубав пас от дълбочина и левият защитник хладнокръвно откри за 1:0.

Така Барселона се оказа изоставащ в резултата на почивката за четвъртъи път през сезона в първенството - най-лошото им постижение от 2003/2004 насам, когато отново в четири случая губеха след едно полувреме.

През втората част домакините имаха претенции за дузпа след контакт на Феран Торес със защитник в жълто, но съдията бе категоричен, че няма такава.

Така се стигна до 55-ата минута, когато Дани Алвеш пресече пас към съперник, но след това изчисти потресаващо зле и постави топката точно на крака на Мой Гомес, а той не сбърка за 2:0.

Виляреал завършва седми и така става първият испански участник в Лигата на конференциите, докато втората позиция отрежда на Барса място в групите на Шампионската лига.