Водачът в световната ранглиста Анди Мъри (Великобритания) се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Петкратният финалист в надпреварата Мъри записа убедителен успех срещу Сам Куери (САЩ) с 6:4, 6:2, 6:4. Шотландецът пое контрола върху мача с пробив в деветия гейм, а след това във втория сет рано поведе с 3:1 и до края му нямаше проблеми. Нов решаващ пробив в деветия гейм на третата част се оказа достатъчен за победата. Мъри пласира 40 печеливши удара, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу германеца Миша Зверев, който се справи с Малек Джазири (Тунис) с 6:1, 4:6, 6:3, 6:0.  Шампионът от 2014 Стан Вавринка преодоля колебливо начало и стигна до победата над Виктор Троицки (Сърбия) с 3:6, 6:2, 6:2, 7:6(7). Четвъртият в схемата Вавринка пропиля ранен аванс от 3:1 и загуби първия сет със серия от пет поредни гейма. Във втората и в третата част от тотално доминираше, а в четвъртия сет той поведе с 5:3, но допусна да бъде застигнат. В тайбрека той отново пропиля аванс от 5:2 точки, като при 7:8 дори отрази сетбол, но все пак триумфира.