Защитаващата титлата си Анжелик Кербер се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия след победа над Кристина Плишкова с 6:0, 6:4. Водачката в световната ранглиста се справи с лекота с чехкинята за по-малко от час игра. Германката най-сетне намери своя ритъм на игра и затвори мача в два сета, след като в предишните два кръга спечели доста по-трудно в трисетови двубои.  Кербер бе безмилостна в първия сет, който взе за 20 минути игра. Във втория сет Плишкова подобри сервиса си и започна да печели подаванията си, но в деветия гейм Кербер направи пробив, след което при свой сервис приключи мача с 6:4. В четвъртия кръг Кербер ще срещне американката Коко Вандевеге, която победи Южени Бушар от Канада с 6:4, 3:6, 7:5.