Хауме Масия (Испания, Red Bull KTM Ajo) спечели състезанието в Moto3 от Гран при на Франция след изпреварване в последния завой срещу Аюми Сасаки (Япония, Sterilgarda Husqvarna Max) и по този начин испанецът се изкачи на второ място в класирането при пилотите.

Moto3 започна при лошо време и състезанието дори бе временно спряно заради масови падания, но в крайна сметка бе рестартирано за 14 обиколки.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ КАТАСТРОФИТЕ >>>

Новобранецът Диого Морейра (Бразилия, MT Helmets - MSI) стартира най-добре и се изстреля от четвърто място на решетката до лидерската позиция в завой номер 1, но до края редица пилоти се извъртяха начело. Последната обиколка започна с лидер Денис Фоджа (Италия, Leopard Racing), който обаче бе изпреварен още в началото от Масия и Сасаки. Японецът успя да оглави класирането три завоя преди края, но в последния Масия атакува и спечели с минимална разлика от 0.150 секунди. Фоджа загуби още едно място и финишира четвърти, а на подиума се качи Исан Гевара (Испания, Gaviota GASGAS Aspar)

Така след 7/21 състезания Масия и Фоджа се изравниха на второто място с по 95 точки, а лидер е Серхио Гарсия (Испания, Gaviota GASGAS Aspar) със 112. Той завърши едва седми днес.