Двубоят се превърна в истински спектакъл за зрителите, след като те видяха всичко, но не и победа на своите любимци.

"Артилеристите" поведоха с гол на Андрей Аршавин в 15-ата минута, а четвърт час по-късно Клео изравни от дузпа. Десетина минути след подновяването на играта за второто полувреме Марко Йованович получи директен червен картон, но Аршавин пропусна отсъдената заради нарушението дузпа.

Малко по-късно Маруан Шамак все пак даде преднина на гостите, а 8 минути преди края на редовните 90 новото попълнение Себастиан Скилачи вкара за 3:1.

Буквално минута по-късно домакините получиха и втора дузпа, но голмайсторът Клео не успя да я реализира.

Във втория двубой от потока Шахтьор (Донецк) се наложи като гост на португалския Брага с класическото 3:0.

С два гола за украинците се отчете нападателят Луиз Адриано, който първо откри в 56-ата, а после и удвои в 72-ата минута на мача. Последното попадение в срещата бе дело на Дъглас Коща от дузпа в заключителните секунди на двубоя.

Така Арсенал и Шахтьор запазиха лидерските си позиции с по 6 точки от два мача, преди да се срещнат помежду си в третия кръг.