Първото добро положение в срещата се откри пред Давид Силва, който остана непокрит в наказателното поле и стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата, съобщи ТопСпорт.

Нулевото равенство бе разбито в 44-ата минута, когато "Ла Фурия" получи правото да изпълни дузпа. Вероятно с цел да повиши неговото самочувствие селекционерът Висенте дел Боске посочи Давид Вия за изпълнител на наказателния удар, а нападателят на Барселона не сгреши - 1:0.

Втората част започна по повече от добър начин за иберийците. В 56-ата минута Андрес Иниеста вкара втори гол във вратата на МакГрегър. Само 2 минути по-късно обаче Стивън Найсмит върна един гол с глава.

В 66-ата минута стадион "Хемпдън Парк" изригна, когато Жерар Пике си вкара куриозен автогол, като по този начин изравни резултата. Испанците обаче не бяха казали последната си дума. В 78-ата минута Фернандо Лоренте вкара победния гол за 3:2.