Новак Джокович постигна първата си победа за 2022 година в първия си мач - триумф над Лоренцо Музети в откриващия кръг на турнира в Дубай от категория ATP 500.

Сърбинът триумфира с 6:3, 6:3 над световния №58, като това беше негов първи мач от 81 дни. За последно Ноле игра на Купа "Дейвис" в началото на декември, когато победи Марин Чилич.

За световния №1 този период без тенис беше белязан от огромния скандал на Australian Open, където не беше допуснат заради липса на ваксинация.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Джокович нямаше възможността да защитава титлата си в Мелбърн и сега първото му място в света е застрашено от Даниил Медведев, но днес показа, че е готов да се бори със зъби и нокти да си го запази.

Снимка: AP/БТА

Победата над младия Музети дойде рутинно и с много ефективен тенис. Ноле постигна пробив в четвъртия гейм на първия сет, за да поведе с 3:1. След това спаси три поредни възможности за съперника и довърши започнатото, за да спечели първия сет.

Втория започна с по един лесен сервис гейм за двамата преди Джокович да постигне пробив на нула за 2:1. След това Музети спаси четири поредни възможности при 2:4, но до края нови изненади нямаше и световният №1 повтори резултата от първия сет с нов пробив за 6:3.

Във втория кръг Джокович ще играе с олимпийския медалист Карен Хачанов или с австралиеца Алекс Де Минор.

Ноле има пет шампионски титли в тази надпревара, но и този път няма да му е лесно, защото тук са хора като Феликс Оже-Алиасим, Андрей Рубльов, Анди Мъри и други майстори, които могат да го изненадат.